O nas

Jesteśmy stabilną grupą wiernych z Zielonki i okolic, która uczestniczy we Mszy Świętej "Trydenckiej" w Zielonce.

Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego jest odprawiana w Zielonce w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu 2009 A.D. Od tamtej pory jest celebrowana regularnie w każdą Niedzielę oraz w ważniejsze Uroczystości Kościelne. Mszę odprawia wikariusz Ksiądz Tomasz Połomski.
Od września 2012 roku Mszę odprawia również Ksiądz Bartosz Porzeziński.

Święcenia kapłańskie Ksiądz Tomasz otrzymał dnia 14 czerwca 2003 A.D. z rąk Biskupa Kazimierza Romaniuka. Ksiądz Tomasz Połomski jest od 2007 roku wikariuszem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.
Dekretem Biskupa Diecezji Warszawsko - Praskiej Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Ksiądz Tomasz Połomski został od 1 września 2013 roku mianowany wikariuszem w Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie.

Święcenia kapłańskie Ksiądz Bartosz otrzymał dnia 2 czerwca 2012 A.D. z rąk Biskupa Henryka Hosera.
Ksiądz Bartosz Porzeziński jest od września 2012 roku wikariuszem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.

Dekretem Biskupa Diecezji Warszawsko - Praskiej Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Ksiądz Bartosz Porzeziński wikariusz Parafii Matki Bożej  Częstochowskiej w Zielonce z dniem 26 sierpnia 2017 roku został przeniesiony do Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie.


Od 26.08.2017 roku wikariuszem  tutejszej prafii został  ks. Cezary Winiarek, który święcenia kapłanskie przyjał 02 czerwca 2007 r.,