poniedziałek, 17 czerwca 2013

VII PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA 2013


W Roku Wiary zapraszamy do udziału w tradycyjnej VII Pieszej Pielgrzymce Różańcowej WARSZAWA - MILANÓWEK - GIETRZWAŁD pod wspólnym hasłem PER MARIAM AD JESUM. W 2013 roku pielgrzymka rozpocznie się 4 lipca (czwartek) a kończy 12 lipca (piątek). Ta dziewięciodniowa pielgrzymka, pokonująca około 230 km, to niczym dziewięć nowennowych dni, przygotowujących pątników na spotkanie z Matką Bożą w Gietrzwałdzie na Warmii.

Pielgrzymkowy dzień rozpoczynamy poranną Mszą świętą w tradycyjnym rycie rzymskim. Zgodnie z życzeniem objawiającej się Matki Bożej w Gietrzwałdzie: „ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC”, podstawową modlitwą pątniczego dnia są części świętego różańca jak również godzinki, litanie, koronki, rozważania pogłębiające katolicką wiarę oraz apel maryjny o godz. 21. W Gietrzwałdzie o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego i tradycyjna Msza święta kończą pielgrzymkę.

ETAPY PIESZEJ PIELGRZYMKI RÓŻAŃCOWEJ 4 - 12 VII 2013.

Etap I - 4 lipca (czwartek) Milanówek - Leszno.
Etap II - 5 lipca (piątek) Leszno - Zakroczym.
Etap III - 6 lipca (sobota) Zakroczym - Nowe Miasto.
Etap IV - 7 lipca (niedziela) Nowe Miasto - Gumowo.
Etap V - 8 lipca (poniedziałek) Gumowo - Stupsk.
Etap VI - 9 lipca (wtorek) Stupsk - Wieczfnia Kościelna.
Etap VII - 10 lipca (środa) Wieczfnia Kościelna - Nidzica.
Etap VIII - 11 lipca (czwartek) Nidzica - Olsztynek.
Etap IX - 12 lipca (piątek) Olszynek - Gietrzwałd.

KILKA PRAKTYCZNYCH INFORMACJI:

Na pielgrzymkę zapisujemy się w czerwcu 2013 dzwoniąc na powyższe numery telefonów. W niedzielę 16, 23 i 30 czerwca przyjmujemy osobiste zapisy w kościele św. Klemensa w Warszawie przed i po Mszy świętej o godz. 14. W tygodniu w kościele św. Klemensa można zapisać się również przed i po Mszy świętej tradycyjnej (patrz: Terminarz Mszalny). Zapisać się można także w dniu wyjścia oraz na trasie pielgrzymki.

Można dołączyć się do pielgrzymki idąc jeden lub kilka dni – patrz p. 11.

Zapisujemy się wypełniając „Formularz zapisu” podając PESEL, adres zamieszkania, parafię zamieszkania, telefoniczny kontakt do wybranej osoby na konieczność powiadomienia oraz oświadczając że nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do udziału w pieszej pielgrzymce. (Formularz zapisu do pobrania w pdf powyżej)

Osoby niepełnoletnie (do lat 18) biorą udział w pielgrzymce pod opieką osoby pełnoletniej za zgodą rodzica niepełnoletniego lub opiekuna prawnego. Zgoda ta potwierdzona jest w „Formularzu zapisu” podpisem rodzica lub opiekuna wraz z podaniem telefonicznego kontaktu do rodzica lub opiekuna.

Przy zapisie uiszczamy opłatę w wysokości 180 zł. (Ewentualne dodatkowe koszty patrz p. 13 i 14)

Pielgrzymka wyrusza z Milanówka 4 VII 2013 (czwartek) o godz. 10 (wcześniej Msza święta). Do Milanówka każdy dociera indywidualnie.

W przeddzień pielgrzymki możliwy jest nocleg w Warszawie na ul. Karolkowej 49 lub w Milanówku - po wcześniejszym zgłoszeniu tego u organizatorów.

Pielgrzym niesie bagaż podręczny: dowolny modlitewnik i śpiewnik, różaniec oraz kubek, talerzyk, sztućce, lekarstwa itd. Transport samochodowy wiezie większy bagaż, to co dla pielgrzyma ważne i konieczne: np. odzież na każdą okoliczność, środki higieny, ręczniki, miskę do mycia oraz do spania karimatę lub materac, śpiwór itd. Większy bagaż oddajemy na transport w dniu wyjścia pielgrzymki lub wcześniej w kościele św. Jadwigi w Milanówku lub św. Klemensa w Warszawie.

Wyżywienie podczas pielgrzymki organizatorzy zapewniają wspólne dla wszystkich pielgrzymów.

Noclegi podczas pielgrzymki przewidziane są w budynkach szkolnych lub parafialnych - oddzielnie dla braci i sióstr.

Pragnący dołączyć do pielgrzymki tylko na jeden lub kilka dni, uiszczają za każdy dzień opłatę 20 zł.

Dodatkowe koszty to wg życzenia nocleg w Gietrzwałdzie z 12 na 13 VII w wysokości 35 - 40 zł.

W sobotę 13 VII 2013 około godz. 13 możliwy powrót wspólnym transportem do Warszawa i Milanówka. Koszt powrotu 35 - 40 zł.

INFORMACJE oraz ZAPISY:
22 724 83 10
536 601 190
gietrzwald@o2.pl


Informacja ze strony: www.mszatrydencka.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.